Poradnik dla kobiet

Są w naszym życiu takie choroby, takie zjawiska, które są nieuniknione. Wszystkie takie rzeczy dotykają nas w “pewnym” wieku. W jakim? To wszystko dokładnie zależy od choroby, czy też zjawiska z jakim mamy do czynienia. Część z nich dotyka zarówno kobiet, jak również mężczyzn. Część “przydzielona” jest do poszczególnych płci. Taka już jest natura ludzka i tak naprawdę nic z nią nie zrobimy. Można jedynie spróbować złagodzić objawy pewnych zjawisk, dzięki czemu ewentualne skutki będziemy mniej odczuwali. Jak to zrobić? Taką wiedzę możemy uzyskać w poradnikach, których jest dużo na rynku. Jeden z takich poradników napisała Bjorn Monika. Jest to pozycja specjalnie dedykowana kobietom pt.”Jak się nie dać menopauzie“.

Kilka słów o menopauzie

Czym jest menopauza? Dla wielu kobiet jest to istny horror, który pojawia się po czterdziestym roku życia. U jednych pań pojawia się wcześniej, a u innych dość późno. U części pań ma objawy i przebieg dosyć łagodny, u części …lepiej nie wspominać. Niestety, ale większość kobiet bardzo źle przezywa ten okres. Dlaczego tak jest? Może w dużej mierze spowodowane jest to uwarunkowaniami genetycznymi. Może po części jest to spowodowane samym organizmem, warunkami w jakich kobieta żyje, stylem życia. Należy jednak wiedzieć, że wszystkie przykre objawy jakie towarzyszą menopauzie można w znacznym stopni zmniejszyć. Należy jednak wiedzieć w pierwszej kolejności jak rozpoznać, że ten przykry okres już się zaczął. W okresie menopauzy wiele kobiet ma problem ze snem. Do tego ogromna huśtawka nastrojów, która nie tylko daje popalić samej kobiecie, ale również jej bliskim. No i wrażenie otępienia umysłowego. To kilka podstawowych oznak, że okres przekwitania już się rozpoczął.

Lepsze samopoczucie

Monika Bjorn napisała poradnik “Jak się nie dać menopauzie” po to, aby innym kobietom dosłownie było w życiu lżej. Sama ma już ten okres za sobą i gdyby nie fakt, że wiedziała co robić – na pewno nie wspominałaby tego okresu zbyt miło. Autorka jest nauczycielką jogi, trenerką osobistą, instruktorką fitnessu. W swojej książce podpowiada innym kobietom co powinny robić, aby w okresie menopauzy lepiej się czuć. Jak zadbać o własne samopoczucie? Jak w okresie menopauzy cieszyć się życiem i czerpać z niego garściami? Bjorn wskazuje, że w tym okresie bardzo pomocne mogą być ćwiczenia, które łagodzą wiele objawów związanych z przekwitaniem. Warto je poznać, dzięki czemu życie kobiet podczas menopauzy będzie o wiele lepsze i weselsze.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Comments are closed.